blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Bułgaria

Marzysz o wakacjach pełnych słońcach, z błogim lenistwem za dnia i szalonymi imprezami nocą?
A może przeciwnie, chcesz zabrać swoją rodzinę na wymarzone wakacje? Chcesz wyjechać za atrakcyjną cenę i na miejscu nie stracić wszystkich oszczędności?
Mam dla Ciebie idealne miejsce – Bułgaria, a konkretnie Słoneczny Brzeg 🙂

Słoneczny Brzeg to jeden z bardziej znanych kurortów w Bułgarii, który słynie z pięknych, piaszczystych i szerokich plaż, gorącego słońca w sezonie i…mnóstwa klubów, pubów, dyskotek w samym sercu miasta, które zadowolą najbardziej wymagających „imprezowiczów”.
Słoneczny Brzeg oczywiście nie jest miejscem tylko i wyłącznie dla młodych ludzi, którzy chcą się wyszaleć. Polecam to miejsce również dla rodzin z dziećmi ze względu na coraz większą ilość hoteli ze zjeżdżalniami, animacjami i mini klubami. Rodzinom z dziećmi osobiście radziłabym wybrać jednak hotele, które są nieco oddalone od ścisłego centrum miasta ze względu na hałas, który towarzyszy życiu nocnemu.
Słoneczny Brzeg to nie tylko słodkie lenistwo na plaży i życie nocne, jest tutaj również nieco atrakcji. Nieopodal Słonecznego Brzegu znajduje się urokliwe miasteczko Stary Nessebar, które jest wpisane na Listę UNESCO i na mnie osobiście zrobiło niesamowite wrażenie. Jest to kamienne miasteczko, z wąskimi uliczkami, małymi knajpkami, klimatycznymi sklepikami i cudownymi widokami. Jest to zupełne przeciwieństwo Słonecznego Brzegu. Tutaj można się wyciszyć, wybrać na romantyczny spacer i spędzić czas jakby w innej epoce. W nowej części miasta Nessebar, który jest również kurortem, znajduje się Aquapark, który polecam dla rodzin z dziećmi.
Nie można pominąć przy okazji możliwości wyjazdu do Istambułu, który znajduje się około 6h drogi ze Słonecznego Brzegu i co ciekawe łatwiej zwiedzić Istambuł będąc na wakacjach w Bułgarii niż w Turcji. Polecam skorzystanie z takiej wycieczki fakultatywnej ponieważ Istambuł jest miejscem które trzeba zobaczyć, a dlaczego- o tym w następnym wpisie 😉
Jak już wcześniej wspomniałam ceny w Bułgarii są bardzo korzystne. Za niewielkie pieniądze można kupić jedzenie, napoje i ubrania (podróbki wszystkich znanych marek). Drogo natomiast wychodzi zakup lodów w przyulicznych budkach, ponieważ podana cena jest za konkretną wagę a ilość nałożonego smakołyku znacznie przewyższa podaną w cenie gramaturę-trzeba być uważnym!
Warto ze sobą zabrać euro i na miejscu wymienić na LEWY lub od razu kupić ichniejszą walutę w naszych kantorach. Jeśli zdecydujesz się na wymianę pieniędzy na miejscu, zrób to tylko i wyłącznie w polecanych przez rezydenta kantorach lub w hotelu ze względu na (niestety) dużą ilość oszustów, którzy chcą na Tobie zarobić.

Bułgarii nie należy się obawiać, mimo panującej opinii, że kradną…Kradzież występuje jak wszędzie, trzeba być po prostu ostrożnym z pieniędzmi i nie pozostawiać swoich rzeczy bez opieki.
Bułgaria to już nie jest ten sam kraj, do którego nasi dziadkowie jeździli na tak zwany wywczas. Kurorty są w standardzie europejskim, dobrze przygotowane do przyjęcia turystów, oferują nowe bądź wyremontowane hotele i mnóstwo atrakcji. W Słonecznym Brzegu miałam okazję być kilkakrotnie i osobiście polecam 🙂

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.