blog zespołu TUI CentrumPodróży

Anna Szaban
Anna Szaban
TUI Centrum Podróży
a.szaban@happy-holiday.com.pl
T: + 48 726 777 765

BEZPIECZNI W PODRÓŻY czyli kilka słów o ubezpieczeniach

Specjalnie dla TUI renomowany ubezpieczyciel Allianz przygotował pakiety ubezpieczeń , aby klienci mogli spędzać wakacje bezpiecznie i bezstresowo.

Planując wypoczynek myślimy głównie o tym, jaki hotel wybrać, jaki kierunek, czy będzie pogoda oraz jakie atrakcje nas czekają na miejscu. Bardzo ważnym elementem wypoczynku jest jednak zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Nie zakładamy, że z upragnionych wakacji będziemy musieli zrezygnować czy podczas wyjazdu coś może pójść nie tak.

Jednak wiele razy nasi konsultanci musieli przyjąć informację o rezygnacji klientów, ponieważ zdarzyło się coś co niestety przekreśliło wakacyjne plany.

W tej sytuacji TUI we współpracy z Allianz postanowiło zadbać , by klienci jak najmniej odczuli skutki takich zdarzeń.

Mamy możliwość 2 wariantów ubezpieczeń – od rezygnacji , czyli ubezpieczenie chroniące nas do wyjazdu i w sytuacji konieczności skrócenia wyjazdu oraz podczas podróży.

Warto się ubezpieczyć , bo :

 

 • w przypadku braku ubezpieczonego wyjazdu są naliczane koszty anulacji – im bliżej wyjazdu tym są one wyższe, zgodnie z Ogólnymi Warunkami Imprez Turystycznych
 • często słyszymy od klientów, że nie planują rezygnacji czy nigdy im się nic nie przytrafiło – mówimy tu o sytuacjach losowych, takich których nie da się przewidzieć. Nie da się przewidzieć wypadku, śmierci, choroby, pożaru, kradzieży dokumentów etc
 • mając ubezpieczenie mamy pewność, że na wypadek wystąpienia sytuacji losowych nie stracimy pieniędzy za niewykorzystane wakacje
 • nie ponosimy kosztów leczenia i transportu
 • mamy fachową opiekę zarówno w placówkach publicznych jak i prywatnych
 • jeden telefon do centrum alarmowego, brak skomplikowanej procedury powiadamiania o zdarzeniu
 • przy zakupie dodatku All inclusive do ubezpieczenia jesteśmy również chronieni , gdy jesteśmy pod wpływem alkoholu
 • mamy ochronę w przypadku zaostrzenia chorób przewlekłych

 

Trzeba zwracać uwagę na zakres ubezpieczenia, kwotę jaka przypada na koszty leczenia i assistance. Wizyta ambulatoryjna to kwoty rzędu 200-1000 zł, transport zwłok to już dziesiątki tysięcy, a hospitalizacja i transport do kraju ambulansem to są setki tysięcy.

Czasem mogą być to najdroższe wakacje w życiu. Dodatkowe ubezpieczenia to zaledwie kilka złotych za dzień, a w razie zachorowania gwarancja fachowej opieki medycznej i brak dodatkowych wydatków.

Warto też podkreślić , że Narodowy Fundusz Zdrowia pomimo możliwości wydania karty EKUZ rekomenduje zakup dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, ze względu na wiele ograniczeń, jak np. brak pokrycia kosztów transportu chorego czy zmarłego do kraju, brak ubezpieczenia OC, ubezpieczenia bagażu.

 

 

Dlatego drodzy Klienci bądźcie świadomi, pytajcie naszych konsultantów o możliwości rozszerzenia ubezpieczeń i zapewnijcie sobie spokojne i bezpieczne wakacje !

 

 

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.