blog zespołu TUI CentrumPodróży

Avatar
TUI Centrum Podróży

T:

Berlin – sztuka i rozrywka dla każdego

Berlin

Chcielibyśmy zachęcić Państwa – niezależnie od wieku czy zainteresowań – do odwiedzenia niesamowitego miasta jakim jest Berlin. Wiosenna pogoda oraz blask słońca, to doskonały moment aby zwiedzić metropolię i przedmieścia. Świetnie dostosowana dla turystów i bardzo przyjazna – taka właśnie jest stolica Niemiec.

Berlin to miasto kontrastów, zabytkowe budowle przeplatają się z nowoczesną architekturą. Planując weekendowy wyjazd często zastanawiamy się co warto zobaczyć i zwiedzić. Poniżej przygotowaliśmy listę miejsc i obiektów, które grzechem byłoby pominąć podczas wizyty w stolicy naszych zachodnich sąsiadów.

Reichstag – siedziba niemieckiego parlamentu. Połączenie nowoczesności z architekturą końca XIX wieku. Zachęcamy do skorzystania z darmowego zwiedzania kopuły, która dostępna jest dla wszystkich, po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie Bundestagu. Jeżeli nie zarejestrujemy się drogą internetową, możemy na miejscu udać się do Biura Obsługi Turystów i poprosić o możliwość wstępu. Niestety, ale ze względu na ograniczoną dzienną liczbę zwiedzających możemy uzyskać negatywną odpowiedź. Dlatego aby zaoszczędzić czas i nerwy warto dokonać rejestracji przez internet.

East Side Gallery – najdłuższa, licząca 1,3 km długości galeria 106 wielkoformatowych obrazów, zlokalizowana na otwartej przestrzeni. Stworzona przez artystów z całego świata dla wolności na fragmencie Muru Berlińskiego.

Wyspa Muzeów – od 1991 roku wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na wyspie zlokalizowane są  światowej sławy muzea – Muzeum Pergameńskie, Muzeum Bodego, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa i Stare Muzeum. Prawdziwa gratka, dla miłośników sztuki.

Wieża telewizyjna – najwyższy budynek w Niemczech mierzący 368 metrów wysokości. Dla odważnych proponujemy wjazd na górę i podziwianie panoramicznych, zapierających dech w piersiach widoków.

Brama Brandenburska – najbardziej znany symbol Berlina. Dawniej dzieliła miasto na część zachodnią i wschodnią. Wspaniały przykład niemieckiego klasycyzmu.

Plac Poczdamski – największy i najbardziej ruchliwy plac zlokalizowany w centrum Berlina. Nowoczesna, powstała w ostatnim dziesięcioleciu zabudowa potrafi zaskoczyć 🙂

Ogród Zoologiczny – jeden z największych ogrodów zoologicznych świata. Idealne miejsce na spacer, odpoczynek i rozrywkę zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Obecnie na terenie zoo znajduje się blisko 14 000 zwierząt z 1 500 różnych gatunków, a całość mieści się na 35 hektarach.

Berlin posiada świetną bazę noclegową i wiele hoteli na wysokim poziomie. Zapraszamy do skorzystania z usług biura podróży – oprócz profesjonalnej obsługi i bogatej oferty wycieczek, organizator zapewni Państwu opiekę i gwarancję zwiedzenia kluczowych miejsc wartych zobaczenia.

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.