blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • Barut Acanthus 1 670x500 - BARUT ACANTHUS & CENNET
 • Barut Acanthus 1 670x500 - BARUT ACANTHUS & CENNET
 • Barut Acanthus 2 670x500 - BARUT ACANTHUS & CENNET
 • Barut Acanthus 3 670x500 - BARUT ACANTHUS & CENNET
 • Barut Acanthus 4 670x500 - BARUT ACANTHUS & CENNET
 • Barut Acanthus 5 670x500 - BARUT ACANTHUS & CENNET
 • Barut Acanthus 6 670x500 - BARUT ACANTHUS & CENNET
 • Barut Acanthus 7 670x500 - BARUT ACANTHUS & CENNET
Michał Nowacki
Michał Nowacki
TUI Centrum Podróży
m.nowacki@happy-holiday.com.pl
T: 782 777 768

BARUT ACANTHUS & CENNET

Side / Barut Acanthus&Cennet

Opis hotelu

Barut Acanthus & Cennet jest przepięknym 5-gwiazdkowym hotelem w okolicach Side. Jest praktycznie nowy, ma zaledwie niecałe dwa lata. Poprzedni hotel, który był na tym miejscu, został całkowicie zburzony i powstał nowy. Ze starego hotelu zostały jedynie palmy tuż przy promenadzie. Przepiękne, nowoczesne pokoje, ja osobiście miałem suitę z ogromnym tarasem z jacuzzi i widokiem na morze, myślę, że spodobają się każdemu. W pokoju minibar wliczony w cenę. Hotel podobał się mojej rodzinie też dlatego, że jest nowoczesny, designerski, ale nie jest przesadzony, nie jest pompatyczny. Nie jest to hotel w stylu złotych klamek i drzwi, tylko urządzony w odpowiednim guście. Ładnie zaplanowany teren hotelu, z palmami tuż przy promenadzie, i małym ogrodem. Dodatkowo basen wewnętrzny zimą podgrzewany. Ale co trzeba polecić to na pewno kuchnię! Restauracja główna w formie bufetu jak najbardziej godna polecenia, ale przede wszystkim polecam restauracje a la carte (wliczone w cenę) a szczególnie restaurację Safran. Kuchnia na najwyższym światowym poziomie, myślę, że Magda Gessler i Amaro byliby bardzo zadowoleni z obsługi i jedzenia. Dodatkowo jest też hotelowa kawiarnia gdzie można wypić świetną kawę oraz zjeść pieczone na miejscu ciasto. Nie sposób też nie wspomnieć o możliwościach All Inclusive. W barach alkohole są importowane (np. Chivas Regal) i podane w odpowiedni sposób. Nie ma miejsca na plastikowe kubki. Jedynie przy basenie są podawane w plastiku ale bardzo eleganckim. Naprawdę czuć, że nikt tutaj nie oszukuje na drinkach, i są takie jak powinny być.

Okolica i atrakcje

Idealna baza wypadowa na zwiedzanie Turcji. Hotel znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Antalya a Alanyą. Można stąd wyjechać zarówno do Pammukale jak i Kapadocji, choć akurat obie te wycieczki są dość odległe od hotelu. Ja polecam szczególnie spacer promenadą, ok. 10-15min, do centrum starożytnego Side, gdzie możemy zobaczyć olbrzymi rzymski teatr, agorę, łaźnie czy ruiny świątyń Apolla i Ateny. Po drodze jest mnóstwo sklepów, kawiarń i restauracji, gdzie możemy przyjemnie spędzić czas.

Podsumowanie

Hotel Barut Acanthus & Cennet jest propozycją dla bardzo wymagającego klienta. Jedzenie, obsługa i cały serwis na najwyższym światowym poziomie! Przepiękne pokoje, bardzo dobra lokalizacja i mnóstwo atrakcji na terenie samego hotelu. Mnie osobiście najbardziej urzekła kuchnia (przede wszystkim świetna restauracja Safran) oraz obsługa.

Z przyjemnością wybiorę się do niego jeszcze raz!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.