blog zespołu TUI CentrumPodróży

 • 9 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 1 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 2 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 3 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 4 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 5 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 6 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 7 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 8 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
 • 9 670x500 - Baobab Beach Resort & Spa 4*
Michalina Gordon (Ziemińska)
Michalina Gordon
TUI Centrum Podróży
m.gordon@happy-holiday.com.pl
T: +48 509 236 525

Baobab Beach Resort & Spa 4*

Kenia / Baobab Beach Resort & Spa

Opis hotelu

Cały kompleks składa się z trzech części: Baobab, Kole Kole i Maridadi zbudowanych w afrykańskim stylu, otoczonych pięknym, tropikalnym ogrodem. Hotel oferuje 3 baseny zewnętrzne, bogate zaplecze sportowe, w tym możliwość gry w tenisa (wypożyczanie rakiet i piłeczek w cenie), siatkówkę, badmintona. Ponadto prowadzone są zajęcia z gimnastyki wodnej oraz bardzo profesjonalne i ciekawe animacje w amfiteatrze. Dla miłośników czytania książek znajdzie się również przyjemny kącik z biblioteczką. WiFi w cenie, ale nie we wszystkich miejscach działa dobrze. Baobab Beach Resort jest również chwalony pod względem profesjonalnej obsługi. Goście zadowoleni są także z usług gastronomicznych, jakie zapewnia hotelowa restauracja oraz 4 bary. Właścicielem hotelu jest Hindus, więc w menu znajdziemy całkiem sporo indyjskich smaków. Pokoje przewidziane w ofercie to standardowe dwuosobowe, dwuosobowe deluxe, pokoje rodzinne  lub junior suity. Jeżeli chodzi o rodziny z dziećmi to warto zaznaczyć, że dzieci w wieku od 3 do 9 lat nie będą się nudzić, ponieważ przewidziane są dla nich niezapomniane atrakcje w mini klubie. Hotel nastawiony jest również na przyjazdy nowożeńców, którzy otrzymują pakiet promocyjny, na który składa zniżka do spa i restauracji a la carte, a także pięknie przystrojony pokój, butelka wina i kosz owoców. Po całym terenie hotelu biegają małpki i ważne jest żeby nie zostawiać otwartych okien i drzwi balkonowych, aby nie zrobiły nam spustoszenia w pokoju, a także nie głaskać ich i nie karmić.

Okolica i atrakcje

Baobab Beach Resort znajduje się w otoczeniu tropikalnej roślinności, tuż przy malowniczej plaży Diani Beach. Plaża Diani Beach jest publiczną plażą, której nieodłącznym elementem są lokalni mężczyźni tzw. beach boysów. Nie są oni groźni, ale dość uciążliwi, bo na każdym kroku chcą nam sprzedać swoje wyroby, przejażdżkę na wielbłądzie, czy wycieczkę na safari. Sama plaża jest przepiękna, piasek przypomina mąkę, a ocean jest ciepły z turkusową wodą. Trzeba jednak uważać na jeżowce, dlatego warto wziąć ze sobą buty do wody, aby przez przypadek na jakiegoś nie nadepnąć. Obserwuje się tu również dość duże przypływy i odpływy występujące co ok. 6 godzin. Zdarza się, że plaży praktycznie w ogóle nie ma i woda dopływa pod sam hotel, dlatego trzeba uważać gdy chce się wybrać na spacer wzdłuż plaży, bo przez przypływ może już nie być możliwy powrót tą samą drogą. Nie jest zalecane wychodzenie na własną rękę z hotelu, ciemno robi się już o 18:30.
Podczas pobytu w Kenii koniecznie trzeba wybrać się na safari. Najlepsze i najbardziej polecane jest safari 2-dniowe, podczas którego odwiedza się parki: Tsavo East, Tsavo West oraz rezerwat Taita Hills. Bardzo dużą atrakcją jest sam nocleg w tak zwanym Salt Lick, czyli w domkach na palach pośrodku parku. Jest to niesamowite przeżycie słyszeć w nocy odgłosy dzikich zwierząt i widzieć je tak blisko. Są też safari 1-dniowe, a także safari lotnicze do dalszych parków - Masai Mara i Amboseli. Warto wybrać się również w rejs tradycyjną łodzią na pobliską wyspę Wasini, podczas którego przy odrobinie szczęścia można zaobserwować delfiny, a głównym punktem rejsu jest snurkowanie na rafie.

Podsumowanie

Jednym słowem naprawdę warto wybrać się do Kenii. Zobaczyć tą przyrodę, dziką zwierzynę w swoim naturalnym środowisku i „polować” na nią z aparatem w dłoniach to zdecydowanie przeżycie które utkwi w pamięci na długie lata. Jest to idealne miejsce dla każdego na spędzenie relaksujących i pełnych przygód wakacji, a hotel Baobab Beach spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego gościa. Zdecydowanie polecam i zachęcam do rezerwacji :)

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
 • Odwiedzonych krajów
 • Sprawdzonych hoteli
 • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.