blog zespołu TUI CentrumPodróży

  • Austria2 670x500 - Austria nie tylko dla wytrawnych narciarzy!
  • Austria1 - Austria nie tylko dla wytrawnych narciarzy!
Bożena Stankowska
Bożena Stankowska
TUI Centrum Podróży
b.stankowska@happy-holiday.com.pl
T: +48 722 002 425

Austria nie tylko dla wytrawnych narciarzy!

 

O tym, że Austria to raj dla narciarzy, raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Może pochwalić się bardzo dobrą bazą noclegową, dobrze zorganizowaną komunikacją a co najważniejsze bardzo dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi.

Wielu z nas mylnie kojarzy Austrię jako miejsce jedynie dla zaawansowanych narciarzy-nic bardziej mylnego, oferuje ona także trasy przygotowane dla początkujących!

MONTAFON– jest to malowniczo położona dolina nieopodal granicy szwajcarskiej. Na wszystkie wyciągi w tej dolinie obowiązuje jeden skipass. Dla początkujących idealnym miejscem jest Kristberg czy też Schafberg-gdzie nie ma stromych zjazdów. Warto zwrócić również uwagę na stoki Hochjoch znajduje się tu tunel Grasjoch na Chochjoch. Dla rodzin z dziećmi idealnie nadadzą się także regiony Silbertal, które charakteryzują się łagodnymi trasami.

STUBAITAL-są to tereny, na których można szusować prawie przez cały rok. Jest to praktycznie największy austriacki ośrodek narciarski a jego dodatkowym atutem jest nieduża odległość od samego Insbruca. Łącznie jest tu około 50 km tras dla początkujących . Warto zwrócić uwagę także na łatwie trasy w okolicy Neustiff, Elferspitze czy chociażby szkoły narciarskie w Fulpmes, Mieders, Telfes.

GASTEINER-czyli nic innego jak kraj salzburski. Oprócz dużej ilości tras narciarskich dla początkujących teren ten słynie z gorących źródeł i dużej ilości uzdrowisk. W całej dolinie znajduje się 16 kolei gondolowych. Najliczniejsze trasy łatwe znajdują się przy Chlossalm oraz Blaue Abfahrt z wyciągiem treningowym. Również Angertal to idealne miejsce na rozpoczęcie nauki jazdy na nartach.

HOCHKköNIG-to generalnie niewielki region narciarski Ziemi Salzburskiej. Jest to idealne miejsce dla szukających ciszy i spokoju. Karnet narciarski Ski Amade upoważnia do korzystania z ponad 250 wyciągów. Dla początkujących narciarzy jest tu około 50 tras. Najbardziej polecaną jest Dachegg-Mühlbach o długości około 9 km.

ZILLERTAL ARENA – to miejsce odwiedzane chętnie przez wszystkich narciarzy. Jest tu ponad 600 km różnego rodzaju tras w tym około 50 km tras łatwych. Warto udać się w okolicę Zell am Ziller oraz Gerlos i Isskogel

 

Oczywiście we wszystkie te regiony możecie udać się z TUI. Zapraszamy !!!

Komentarze

komentarze

Każdego roku sprawdzamy setki miejsc na całym świecie.

Konsultanci TUI Centrum Podróży Poznań odwiedzają miejsca i hotele abyś Ty jadąc na wakacje miał pewność udanego wypoczynku.
Ich relacje możesz poczytać na naszym blogu
  • Odwiedzonych krajów
  • Sprawdzonych hoteli
  • Ofert w bazie

Przeczytaj relacje zespołu na naszym blogu

Anna Szaban
Sprawdź szereg korzyści jakie przygotowaliśmy dla naszych Klientów.
Zyta Czekała jedzenie1 229x171 - Powodów, by podróżować, jest wiele... :)
Powodów, by podróżować, jest wiele, a każdy pretekst do podróży jest dobry.